2023/​202

Dessertbestik af sølv, stemplet 935, prydet med emalje, besåtende af seks gafler og seks knive. Monteret med forgyldt stål. 20. årh. L. 14 og 15,5 cm. (12)

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 1. juni 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag