2419/824
“Dråben”. Stor vase af transparent blåviolet glas. Sign. monogram, 1961. Udført hos Holmegaard. H. 38. B. ca. 28.
Almindelig brugs- og alderspatina, herunder ridser og mærker. Indvendig med overfladesmuds og kalkrester.
Moderne kunst og design, 7. maj 2024
Vurdering
Hammerslag
18 bud