2116/14
Barok kommode af egetræ og elmetræ, svungen ligeknækket front med tre skuffer. 18. årh. H. 80. B. 88. D. 48.
Brugsslitage. Senere låse, sokkel, skuffebunde og bagbeklædning. Plade kraftigt ormestukket og med reparation på hjørne. Nøgle medfølger ikke.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. april 2021
Vurdering
Hammerslag