Axel Helsted (f. København 1847, d. sst. 1907)
Fiskere ved en sø. Sign. AH. Olie på lærred. 42×59.
Talrige større og mindre krakeleringer. Behov for rensning. Retoucheringer. Mindre hul i venstre side.