1949/​8583

Lille russisk bæger af sølv, graveret med huse og blomster. Utydelig kyrillisk mesterstempel, uidentificeret kyrillisk guardeinstempel OS 1874, Minsk bymærke, lødighed 84. Vægt ca. 36 gr. Diam. 5,5. H. 6.

Mindre buler, ridser og mærker. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Russisk tema, 5. december 2019

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag