2045/1011
Grethe Rich (f. 1908, d. 2001)
“Karolinekoen”. Figur af bemalet træ. Udført hos Ivan Pedersen. Stemplet Danish Design. H. 42. L. 53.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Stødmærker, afskalninger og afslag.
Moderne kunst og design, 3. november 2020
Vurdering
Hammerslag
12 bud