P. S. Krøyer (f. Stavanger 1851, d. Skagen 1909)
“To Skagensdrenge”. Tryksign. P. S. Krøyer Skagen 92. Litografi i farver. Lysmål 24×34.
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet. Enkelte fugtpletter. Mindre revner på papir.
1029748 |