1423/763
Hans Knudsen (f. Roskilde 1865, d. Slagslunde 1947)
Interiør med læsende pige ved vindue. Sign. monogram HK 1927. Olie på lærred. 42×53.
Mindre afskalninger. Mindre flænge i lærredet i motivets vinduesparti. Rammen er løs.
Moderne kunst og design, 3. juni 2014
Vurdering
Hammerslag
15 bud