1946/​323

Kinesisk bordlampe af porcelæn, dekoreret i emaljefarver med blomster. Monteret på fod af træ. 19. årh. H. ekskl. fod og montering 27.

Overfladeridser. Undersøgt med montering, uden garanti for skjulte fejl. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019

Vur­dering

2.500 DKK

Hammerslag