1739/21
Dansk maler, 18. årh.s anden halvdel
Tre portrætter af et ægtepar og deres søn. Usigneret. Pastel på papir. Ovale. Lysmål to à 48×38 og én à 42×34. Samtidige rammer. (3).
Papiret er gulnet. Minimale afskalninger.
Ældre malerier og møbler, 25. september 2017
Vurdering
Hammerslag
10 bud