2015/​2001

Breitling

Herrearmbåndsur af stål. Model Top Time, ref. 2002–33. Mekanisk værk med manuelt optræk, kaliber 7733. Panda skive med stål indeks og visere. Sort rem med C-spænde af stål. Urets diameter 36 mm. 1960–1970'erne.

N.B.: Ydre trykknap mangler, dog virker den stadig.

Stand

Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.

Auktion

Armbåndsure, 8. april 2020

Kategori
Vur­dering

15.000–20.000 DKK

Hammerslag

Ikke solgt