2204/24
Kinesisk figur af forgyldt bronze i form af Usnisavijaya, siddende på lotustrone, prydet med krone og smykker. Mærket “Daming Yongle Nianshi”. 20. årh. H. 50.
Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. januar 2022
Vurdering
Hammerslag