1946/452
Viggo Johansen (f. København 1851, d. sst. 1935)
Kystparti ved aftentide. Sign. V. J. 1907. Olie på lærred. 28×36.
Mindre krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019
Vurdering
Hammerslag