1946/​452

Viggo Johansen (f. København 1851, d. sst. 1935)

Kystparti ved aftentide. Sign. V. J. 1907. Olie på lærred. 28×36.

Mindre krakeleringer. Behov for let overfladerensning.

Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019

Vur­dering

5.000 kr.

Hammerslag

3.000 kr.

3.000 kr.