2050/353
Buddha af forgyldt bronze, prydet med spejlflusser, siddende i Bhumisparsha mudra på trone, i venstre hånd krukke. Burma. 19.-20. årh. H. 46.
Parasol mangler. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 7. december 2020
Vurdering
Hammerslag
28 bud