2427/​198

Benjamin I Vautier, efter, 19. årh.s slutning

Gæster i en krostue. Sign. J. Jonas pinxit. Vautier invted. Olie på lærred. 58,5×79,5.

Verso forsynet med laksegl.

Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 395, 1979 nr. 103.

Én reparation/lap på bagsiden. Mindre områder med forrensning. Krakeleringer, enkelte retoucheringer samt enkelte minimale afskalninger. Behov for let overfladerensning.

I Lyngby
Vur­dering

6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

1133263 2.000 DKK