Benjamin I Vautier, efter, 19. årh.s slutning
Gæster i en krostue. Sign. J. Jonas pinxit. Vautier invted. Olie på lærred. 58,5×79,5.
Verso forsynet med laksegl.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 395, 1979 nr. 103.
Én reparation/lap på bagsiden. Mindre områder med forrensning. Krakeleringer, enkelte retoucheringer samt enkelte minimale afskalninger. Behov for let overfladerensning.
1133263 |