1947/438
Almue stob af bejdset fyrretræ, låg prydet med karvesnit anno 1814. 19. årh. H. 39.
Revner og afslag, bl.a. på låg. Ormehuller. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. november 2019
Vurdering
Hammerslag