2014/186
Anders Jensen Bundgaard (f. Ersted, Årestrup sogn 1864, d. København 1937)
Mor og barn. Sign. AB 1916. Patineret bronze. Bronzestøberstemplet Aug. E. Jensen, København. H. 25 cm.
Aldersrelaterede spor.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. marts 2020
Vurdering
Hammerslag