1946/​356

Fransk kaminur af forgyldt og patineret bronze med siddende engel base af sort marmor, skive af hvid emaleje. 19. årh.s anden halvdel. H. 65. B. 45. D. 17.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. medfølgende Pendul ligger inde i urkassen. Optræksnøgle medfølger.

Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

6.000 DKK

13 bud

6.000 DKK
(Autobud) 5.500 DKK
5.000 DKK
(Autobud) 4.800 DKK
4.600 DKK
(Autobud) 4.400 DKK
4.200 DKK
(Autobud) 4.000 DKK
3.800 DKK
3.600 DKK
3.400 DKK
3.200 DKK
3.000 DKK