2116/586
Vilhelm Wanscher (f. Horsens 1875, d. Gentofte 1961)
Facade. Usign. med dedikation på bagsiden. Akvarel på papir. Bladstørrelse 21×14.
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet.
Moderne kunst og design, 20. april 2021
Vurdering
Hammerslag