2050/​8702

Russisk Gudsmoder Pokrov ikon. Tempera på træpanel. 19. årh.s begyndelse. 36×29.

Mindre krakeleringer samt afskalninger. Restaureret.

Russisk tema, 7. december 2020

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

3.000 DKK

3.000 DKK