2050/8702
Russisk Gudsmoder Pokrov ikon. Tempera på træpanel. 19. årh.s begyndelse. 36×29.
Mindre krakeleringer samt afskalninger. Restaureret.
Russisk tema, 7. december 2020
Vurdering
Hammerslag