Vilhelm Lundstrøm (f. København 1893, d. sst. 1950)
Olaf Rude (f. Rakvere, Estland 1886, d. Frederiksberg 1957)
Opstilling og landskab, 1942. Usigneret og sign. Olaf Rude. Træsnit og litografi. Bladstørrelse 25×33. Uindrammede, monteret in passepartout. (2)
Værkerne er udgivet i forbindelse med tidsskriftet Klingen, 1942.
Moderne kunst og design, 3. november 2020