12038/157
Nygotisk engelsk kamin- eller bordur i kasse af fineret mahogni. 19. årh.s slutning. H. 29. B. 20. D. 15.
Forhandlermærke fra Carl Ranch's Efterfølger, København.
Lettere brugsslitage. Uret fungerer.
Kunst, antikviteter & design, 17. september 2020
Vurdering
Hammerslag