12038/​157

Nygotisk engelsk kamin- eller bordur i kasse af fineret mahogni. 19. årh.s slutning. H. 29. B. 20. D. 15.

Forhandlermærke fra Carl Ranch's Efterfølger, København.

Lettere brugsslitage. Uret fungerer.

Kunst, antikviteter & design, 17. september 2020

Vur­dering

800 DKK

Hammerslag