2033/96
15 brevvægte af glas, indlagt med blomster og sommerfugle i farver, én med geometrisk mønster. 20. årh. H. 4–9,5. Diam. 5,5–11,5. (15)
Én med sprængning. Én med stødmærke. Mindre ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. august 2020
Vurdering
Hammerslag
16 bud