921/1
P. C. Skovgaard (f. Ringsted 1817, d. København 1875)
Græssende hjorte i en lysning i skoven. Sign. monogram 1860. Olie på lærred. 62×85.
Ældre malerier, 10. juni 2024
Vurdering
Hammerslag