12003/25
P. C. Damborg (f. København 1801, d. sst. 1865)
P. C. Damborg: En dansk forgyldt senempire ramme. 1830'erne. Rester af etiket. Udskåret forgyldt træ. Lysmål 23,2×19,4. Rammemål 34×30.
Afslag langs siderne. Gammel reparation.
Kunst, antikviteter & design, 16. januar 2020
Vurdering
Hammerslag
19 bud