12003/​25

P. C. Damborg (f. København 1801, d. sst. 1865)

P. C. Damborg: En dansk forgyldt senempire ramme. 1830'erne. Rester af etiket. Udskåret forgyldt træ. Lysmål 23,2×19,4. Rammemål 34×30.

Afslag langs siderne. Gammel reparation.

Kunst, antikviteter & design, 16. januar 2020

Vur­dering

800–1.000 DKK

Hammerslag

19 bud

1.250 DKK
(Autobud) 1.200 DKK
1.200 DKK
(Autobud) 1.150 DKK
1.100 DKK
(Autobud) 1.050 DKK
1.000 DKK
(Autobud) 950 DKK
900 DKK
(Autobud) 850 DKK
800 DKK
(Autobud) 750 DKK
700 DKK
(Autobud) 650 DKK
600 DKK
(Autobud) 550 DKK
500 DKK
420 DKK
400 DKK