2124/866
Niels O. Møller (f. 1920, d. 1982)
Cirkulært spisebord af palisander med udtræk og to tillægsplader. Udført og mærket hos J. L. Møller. H. 73. Diam. 120. L. 180/240. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Top med skjolder og slitage.
Moderne kunst og design, 15. juni 2021
Vurdering
Hammerslag
15 bud