1402/53
Alfred Larsen (f. Stenderup ved Horsens 1860, d. Virum 1946)
“Den gamle Trommesal”. Sign. Alf. L. Olie på lærred. 35×43.
Behov for let overfladerensning. Enkelte mindre afskalninger/ridser.
Ældre malerier og møbler, 6. januar 2014
Vurdering
Hammerslag