1249/8602
Jan Pogorzelski (, Minsk)
Et par russiske lysestager af sølv, støbt med gladværk. Jan Pogorzelski, guardein IB 1860, Minsk bymærke, lødighed 84. Udfyldte. H. 29. (2).
Mindre aldersslitage, bl. a. ridser, buler og mærker.
Russisk tema, 3. december 2012
Vurdering
Hammerslag