Pierre Alechinsky (f. Bruxelles 1927)
Christian Dotremont (f. Tervuren 1922, d. Buizingen 1979)
“Linolog II”, Paris 1972. Suite Prisunic. Sign. Alechinsky, 22/300. Trykt hos Clot, Bramsen and Georges, Paris. Litografi og liloleumssnit i farver på Arches. Bladstørrelse 48,5×65,5.
Litteratur: Rivière 511. Litteratur: Ceulers & Van de Velde 227. Litteratur: Samuel Vanhoegaerden Gallery, nr. 50.
God original stand.
CoBrA, 13. december 2022