2006/​415

Stort fransk Louis Philippe kaminur af forgyldt og forsølvet bronze, urhus med soldat til hest, patineret skive. 19. årh.s midte. H. 68. B. 46. D. 17.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul og Optræksnøgle medfølger.

Ældre malerier, møbler og varia, 3. februar 2020

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag

6.000 DKK

6.000 DKK