Ioannis (Jean) Altamura (f. Athen 1852, d. Spetzais 1878)
Marine med danske og svenske skibe til søs. Sign. Jean Altamura 1875. Pen og vandfarve på papir monteret i passepartout. Lysmål 38×57.
En smule falmet ellers i meget flot stand. Undersøgt i rammen.
931603 |