2031/696
Julius Dressler
Stort fad af fajance modelleret med to papegøjehoveder. Dekoreret med gul, brun, grøn og rosa glasur. Stemplet Austria, 4972. H. 11. L. 42. B. 33,5.
Få minimale glasurafskalninger. Overfladeridser og mærker.
Moderne kunst og design, 28. juli 2020
Vurdering
Hammerslag