903/​568

Samuel Joensen-Mikines (f. Mykines 1906, d. København 1979)

Klipper i skærgården ved Tromsø. Sign. S. Joensen 1927. Olie på lærred. 49×67.

Malerier, skulpturer, grafik, 29. september 2021

Vur­dering

20.000–30.000 DKK

Hammerslag

30.000 DKK