2044/107
Svensk sofa af bemalet træ, udskåret med griffe og egyptiske maskaroner. Gustaviansk form, ca. 1900. H. 89. B. 189. D. 78.
Restaureret. Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Ny polstring.
Ældre malerier, møbler og varia, 26. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag