2006/​20

Russisk ikon. Apostlene Peter og Paul, i baggrunden kloster. Øverst den velsignende Kristus Pantokrator. Tempera på træ. 18.-19. årh. 35,5×30.

Afslag på kanter. Restaureret. Mindre krakeleringer samt afskalninger. Behov for let overfladerensning.

Ældre malerier, møbler og varia, 3. februar 2020

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

1.550 DKK

1.550 DKK
1.500 DKK