1416/60
Viggo Pedersen (f. København 1854, d. Roskilde 1926)
Aftenhimmel ved en skovsø. Sign. Viggo Pedersen. Olie på lærred. 37×50.
Mindre krakeleringer og små afskalninger.
Ældre malerier og møbler, 14. april 2014
Vurdering
Hammerslag