2249/682
Halldor Gunnløgsson (f. Frederiksberg 1918, d. Rungsted 1985)
Sæt på fire væglampetter af børstet stål, cylindrisk justérbar skærm. Model nr. 48627. Udført hos Louis Poulsen. D. 24. (4)
Litteratur: “LP-Nyt” nr. 203, 28. oktober 1958, afb. s. 1630.
Stand
Almindelig brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design (udskudt), 8. december 2022
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
9 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||