2250/124
Ubekendt maler, 19. årh.
Arkaisk landskab med en rytter til hest og personer. Usigneret. Olie på lærred. 23×36.
Behov for rensning. Mindre krakeleringer samt afskalninger. Lærredet er dubleret. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 12. december 2022
Vurdering
Hammerslag