1435/1111
Omega
Herrearmbåndsur af guldbelagt stål. Model Constellation. Automatisk værk. Patineret skive med gyldne visere og pileformede timemarkører. Original forgyldt Omega C-spænde. Kassediam. ca. 34 mm. 1959.
Fremstår med alders- og brugsslitage, skive anløbet. Uret virker, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Smykker, 27. august 2014
Vurdering
Hammerslag
15 bud