1721/1519
Et par svenske barok vægstager af messing, drevede med bukler, ciselerede med design, svunge lysarme med store drypskåle. Antagelig 17/18. årh. Diam. 25 cm L. 36 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 25. maj 2017
Vurdering
Hammerslag