2045/526
Otto Pedersen (f. Odense 1902, d. sst. 1995)
Gående kvinde. Sign. Otto P. Skulptur af udskåret og mørkpatineret træ. H. 122.
Tørhedsrevne i træet på hoved og sokkel. Enkelte ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 3. november 2020
Vurdering
Hammerslag