12027/10
Alexander Calder (f. Philadelphia 1898, d. New York 1976)
“Derrière le Miroir”, 1973. Usign. Litografi i farver. Bladstørrelse 30,2×26,9. Rammemål 42,2×32,2.
Meget svagt mærke fra buk i øverste venstre hjørne. Ellers intet at bemærke.
Kunst, antikviteter & design, 2. juli 2020
Vurdering
Hammerslag