2148/851
Folmer Bendtsen (f. København 1907, d. Frederikssund 1993)
Vinterparti fra Alexandravej med et par i aftenlys. Sign. Folmer Bendtsen. Olie på lærred. 65×81.
Moderne kunst og design, 30. november 2021
Vurdering
Hammerslag
17 bud