2146/838
Michael Bang (f. 1944, d. 2013)
”Tundra”. Fem vaser af klart og røgfarvet glas. Alle sign. monogram, HG. Udført hos Holmegaard, 1977–79. H. 9,5–25,5. (5)
Få brugsspor.
Moderne kunst og design, 16. november 2021
Vurdering
Hammerslag
19 bud