2103/714
Vase af glas med stribe-mønstret overfang af blåt, grønt og violet iriseret glas. Sign. Heikki Orvola, Nuutajärvi Notsjö. H. 22. Diam. maks. 17.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 19. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
25 bud