2448/639
Wengler
Et sæt på fire sammenklappelige stole af bambus og flet med stropper af kernelæder. Udført hos R. Wengler. (4)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Krakeleringer og defekter.
Vurdering