2004/​48

Et par allegoriske Barok figurer af udskåret egetræ, symboliserende efterår og vinter. 18. årh. H. 77 og 79. (2)

Revner i træet. Fremstår med alders- og brugsslitage. Efterår repareret ved arm.

Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020

Vur­dering

8.000 DKK

Hammerslag

5.000 DKK

5.000 DKK