2004/48
Et par allegoriske Barok figurer af udskåret egetræ, symboliserende efterår og vinter. 18. årh. H. 77 og 79. (2)
Revner i træet. Fremstår med alders- og brugsslitage. Efterår repareret ved arm.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020
Vurdering
Hammerslag