2440/​44

Fritstående diplomat skrivebord af sortlakeret træ, front med skuffe samt to blindskuffer, top med guldtrykt sort skind, dekoreret med pyntelister af forgyldt bronze i form af rocailler og bladværk. Rokoko form. 20. årh. H. 79. L. D. 90. 156.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Nøgle medfølger ikke. Reparationer.

I Aarhus
Vur­dering

6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?