2442/​356

Potpourrivase af porcelæn, dekoreret i farver og guld med brogede blomsterbuketter, lågknop i form af putto holdende blomsterkurv. Den Kongelige Porcelainsfabrik 19. årh. H. 40.

Låg kraftigt restaureret, hårrevne, afslag på pousserede blomster samt brændingsrevne ved figur. Den ene hank restaureret.

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

750 DKK

850340 750 DKK